W dniach 12–13 listopada 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się Kongres Rozwoju Edukacji. Podczas Kongresu zaprezentowaliśmy swoje rozwiązania w obszarze szkoleń z modeli biznesowych.

 

Podczas sesji Famelab reprezentant firmy SWIFT – Mateusz Góra zaprezentował propozycję wykorzystania narzędzia ICT w obszarze szkoleń i dydaktyki z tworzenia i rozwijania modeli biznesowych. Krótka prelekcja miała tytuł: „Jak skutecznie rozwijać i weryfikować pomysły biznesowe?”.

Kongres Rozwoju Edukacji to środowiskowe spotkanie osób, którym bliska jest problematyka rozwijania i unowocześniania polskiej edukacji. Kongres przygotowywany jest na podstawie doświadczeń płynących z organizacji dziesięciu edycji konferencji „Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym” i stanowi jej kontynuację.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, współpracującą z Uczelniami Założycielami Fundacji: Uniwersytetami: Ekonomicznym z Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Kongres wspierają również partnerzy merytoryczni: Instytut Badań Edukacyjnych oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Tematyka Kongresu koncentrowała się na roli uczelni w rozwoju społeczeństwa oraz na rozwoju samych ośrodków akademickich odpowiadającym oczekiwaniom różnych grup odbiorców ich oferty dydaktycznej.

Program Kongresu obejmował:

  • warsztaty tematyczne w dniu poprzedzającym obrady konferencyjne,
  • obrady konferencyjne w sesji plenarnej i sesjach równoległych, a w ich ramach referaty prezentowane przez zaproszonych prelegentów,
  • analizę trendów technologicznych podczas specjalnej sesji seminaryjnej,
  • prezentację rozwiązań, pomysłów oraz projektów badawczych z obszaru edukacji w ramach specjalnej sesji Famelab, do której tworzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych – z 4-minutowymi wystąpieniami,
  • dyskusje przy „okrągłych stołach”, poprzedzone plenarną prezentacją zagadnień problemowych przez moderatorów oraz zakończone wysłuchaniem wypracowanych wniosków podczas zamykającej sesji plenarnej.

Przyjęta formuła obejmie również działania prowadzone po Kongresie – przygotowanie pisemnych wniosków z dyskusji przy „okrągłych stołach”. Wnioski te jako postulaty środowiska zostaną przedłożone w MNiSW oraz upublicznione w czasopismach akademickich.

 

Więcej informacji o Kongresie jest na stronie: www.kre.edu.pl natomiast o modelach biznesowych jest dostępnych pod adresem. Zapraszamy również do zapoznania się z nasza ofertą szkoleniową w zakresie modeli biznesowych.

 

 

 

Informacja o wydarzeniu Kongres Rozwoju Edukacji za stroną internetową Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Dodaj komentarz