o Firmie SWIFT

Nasza Misja

Aktualnie jesteśmy mocno skupieni na projektowaniu i wsparciu rozwoju organizacji (często połączonym z pozyskaniem funduszy zewnętrznych na dokonanie zmiany), dzięki naszym usługom rozwojowym indywidualnie dopasowanym do potrzeb klienta.

Fascynuje Nas szukanie i tworzenie nowatorskich narzędzi oraz adaptowanie już istniejących do Państwa potrzeb.

Nasze cele

 • Ciągły rozwój naszych kompetencji.

 • Doskonalenie naszej oferty.

 • Indywidualne podejście do klienta.

 • Najwyższa jakość merytoryczna działań na rzecz naszych klientów

 • Skuteczne wspieranie naszych klientów w rozwoju.

 • Wymierne korzyści naszych klientów z naszych działań.

Nasze doświadczenie

Fundusze Europejskie - 10 lat
Rozwój regionalny - 10 lat
ICT - 7 lat
Przedsiębiorczość - 7 lat
Komercjalizacja wiedzy - 6 lat
Transfer Technologii- 6 lat
Modele Biznesowe- 4 lata
Design Thinking - 4 lata

Dlaczego SWIFT?

SWIFT to firma działająca w obszarze m.in. tworzenia projektów, pozyskiwania funduszy (w tym unijnych), szkoleń (posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy), doradztwa, promocji oraz informatyki.

Specjalizujemy się w tworzeniu autorskich narzędzi, scenariuszy szkoleniowo-doradczych oraz we wsparciu projektowania usług i produktów.

Współpracujemy z jednostkami naukowymi, czego efektem jest między innymi opracowany (wraz z Politechniką Śląską) Audyt konkurencyjność dla MŚP z elementami analizy potrzeb technologicznych w ramach projektu badawczego (dofinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości).

Design Thinking

Wspieramy Państwa organizacje w projektowaniu produktów i usług zgodnie z metodyką Design Thinking. Jest ona procesem, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników lub klientów.

Finansowanie

Wspieramy Państwa na wszystkich etapach związanych z pozyskaniem finansowania z różnych źródeł (m.in. fundusze unijne, rożne programy krajowe). Dodatkowo pomagamy również w realizacji i rozliczeniu projektów.

Brokering technologiczny

Dzięki współpracy z jednostkami naukowymi wspieramy organizacje w pozyskaniu technologii, czy szerzej wiedzy adekwatnej do wyzwań stojących przed jednostką z perspektywy analizy jej potrzeb. Z drugiej strony wspieramy również proces komercjalizacji posiadanej już technologii przez jednostki naukowe.

Szkolenia, doradztwo, coaching

Na podstawie analizy Państwa potrzeb zaproponujemy adekwatne usługi rozwojowe. W powyższym zakresie oferujemy różne formy wsparcia (m.in. szkolenia, warsztaty, doradztwo, mentoring, coaching) dostosowane do Państwa specyfiki w celu osiągnięcia zakładanej zmiany.

ICT

Oferujemy strony internetowe oraz oprogramowanie dedykowane – wszystko, czego mogą Państwo potrzebować. Dzięki znajomości różnorodnych technologii możemy stworzyć rozwiązanie idealnie pasujące do wymagań Klienta.

Modele biznesowe

Przygotowaliśmy programy pracy z przyszłymi przedsiębiorcami oraz istniejącymi już organizacjami w celu wypracowania lub modyfikacji ich modeli biznesowych. Fascynuje nasz szukanie skutecznych i tworzenie nowatorskich narzędzi oraz adaptowanie już istniejących do Państwa potrzeb.

Współpracowaliśmy m.in. z

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej
Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznański Park Naukowo-Technologiczny
GWSH
WSB
Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE Sp. z o.o.
Politechnika Śląska

Opinie

 • Polecam doradztwo firmy SWIFT na temat planowania ukierunkowanych rynkowo badań oraz ich komercjalizacji.
  Łukasz Mucha
  doktorant Politechniki Śląskiej
 • ...rekomenduję firmę SWIFT jako rzetelną firmę, prowadzącą doradztwo biznesowe na bardzo wysokim poziomie w zakresie rozwoju przedsiębiorstw, kształtowania modelu biznesowego i planowania działań wdrożeniowych wypracowany model
  Agnieszka Gawlas-Mucha
  Właściciel AGM Ekotech
 • Bardzo wysoko cenię jakość i użyteczność analiz możliwości finansowania rozwoju firmy przygotowywane przez firmę SWIFT.
  Wojciech Fojt
  Medoct - CEO
 • "Warsztaty bardzo ciekawe, obfite w rzetelną i merytoryczną wiedzę"
  uczestniczka warsztatów z metody Design Thinking