Design Thinking Meetup Katowice #1 to luźna atmosfera, inspirujący prelegenci i ciekawe dyskusje – pierwsza okazja w Katowicach, żeby uczestniczyć w wieczornym spotkaniu na temat projektowania produktów i usług skoncentrowanych na użytkowniku.

Po raz pierwszy Design Thinking Meetup odbędzie się we wtorek 24 listopada 2015 r. o godzinie 18.00 w Strefie Centralnej na pl. Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach. Przy kawie, herbacie lub piwie będzie można posłuchać o doświadczeniach osób, które na co dzień zajmują się tworzeniem rozwiązań zgodnie z metodyką Design Thinking. Będzie to też okazja, żeby poznać parę narzędzi projektowych oraz porozmawiać z innymi uczestnikami.

Spotkanie organizowane przez Fundację na rzecz Inteligentnego Rozwoju (inicjatywa non-profit osób związanych z firmą SWIFT) kierowane jest dla wszystkich chcących tworzyć produkty i usługi, które odpowiadają na potrzeby przyszłych odbiorców lub klientów. Nie jest potrzebna specjalna wiedza, umiejętności czy doświadczenie w projektowaniu, żeby uczestniczyć w spotkaniu – wystarczy chęć poznania nowych rzeczy i wygospodarowanie odrobiny czasu.

Bezpłatne bilety na to wydarzenie można zdobyć na stronie http://dtmeetup.evenea.pl/ Wystarczy wejść i zgłosić swój udział.

Program:

18.00 Powitanie

18.10 Paweł Nowak – Future Processing

18.40 Drugie wystąpienie – szczegóły wkrótce

19.10 Krótki warsztat z narzędzi projektowych – projektujemy Design Thinking Meetup

  • Mapa empatii
  • Cztery elementy

20.00 Networking i luźne rozmowy

Design Thinking (myślenie projektowe) zgodnie z definicją to metoda rozwiązywania problemów. Jest to proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników lub klientów. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku. Sam proces Design Thinking porządkuje w kolejnych krokach narzędzia, które można wykorzystać do stworzenia genialnych rozwiązań.

DT proces

Proces design thinking wg Institute of Design at Stanford (D.School)

Dodaj komentarz